O zakladateli

Jmenuji se Mikoláš Chromík, narodil jsem se v České republice, v Olomouci.13557942_10204682286417041_6548574432856038930_n

Jsem duší podnikatel a aristokrat. Neříkám, že jsem takový fyzicky, to přece není důležité, ale je důležité, abychom takoví byli na úrovni duševní, abychom zde byli skutečně lidmi. Tyto dvě povahy dělí můj vlastní svět, který si aktivně vytvářím, na dvě části. Tyto dvě části jsou subsvět vzdělávání a pokroku, a tím dalším subsvětem je etika a spravedlnost. Tou etikou a spravedlností myslím něco, co se zabývá otázkami typu – co to znamená být člověkem? To se týká té mé aristokratické části, ta se zabývá otázkami lidské svobody a toho, co je vlastně správné a čestné. Nejen pro jednotlivce, ale i pro okolí, avšak v popředí vždy musí být jednotlivec, jestli není, strádá celá společnost.

Ta má podnikatelská stránka osobnosti se snaží promítnout myšlenky mého aristokratického ducha do nějakého fyzického, reálného produktu. To dává člověku vše, co potřebuje a zároveň tím i prokazuje užitečnost a prospěšnost jeho aristokratického myšlení. Tato podnikatelská stránka vlastně není moc odlišná od idejí stránky aristokratické, to jediné co vlastně dělá, je to, že využívá rozumu ke zpracování intuice do konkrétní podoby. Může to být rovnice, může to být báseň, článek, obraz, stavba nebo nějaká IT vymoženost.

Vše úžasné, co kdy bylo vytvořeno a vynalezeno nebylo konstrukcí rozumu, ale intuitivního vjemu, který rozum byl odhodlaný popsat. A tento proces popisu intuice je přesně to, co bych označil za podnikání.

Člověk, který chce tvořit, tvoří někdy bez ohledu na to, co se děje v okolí, vidí svůj dobrý úmysl a natahuje ruku po úspěchu. Historicky, i dnes, proti němu vždy stála jedna síla – státní zřízení. Monarchismus, demokracie, plutokracie, je to jedno kdo to je, ale jsou to oni, kdo zadupe vaši ruku tápající po naději a světlu. Osobnosti lidí ve vládě se mění, je to psychologický jev, kdy skutečně dochází ke změně povahy, pokud se stanete vládcem. Projevuje se to především tendencí o degradaci posvátného pravidla soukromého vlastnictví výrobních prostředků. Je zde velmi potřeba nějaké veřejné protiváhy.

Člověk podnikatel, člověk aristokrat nedovolí jen tak, aby si vláda dělala, co chtěla, jsou to lidé, kteří si budou hlídat to, co vláda dělá, protože si plně uvědomují, že možnosti jejich tvorby jsou omezeny pouze hloupostí prosazovaných zákonů. Věřím, že to je přesně to, k čemu je člověk určen, aby tvořil své a měl z toho radost, vláda se pak přirozeně vždycky stavila proti této tendenci při své touze po moci. Věřím, že jen lidé, kteří zažijí radostí ze své tvorby a zažijí také i zodpovědnost k této tvorbě, k jejímu dalšími pokračování, budou chtít určovat, co v dané zemi nemá platit. Budou chtít hlídat zlo a zastavit ho dříve, než se rozroste. Člověk, který něco vytváří, ví, že ten proces vytváření znamená nějakou práci, hoodně práce a proto je takový člověk ochotný nějakým způsobem bránit práva člověka.

I to je součást povahy aristokrata, hlídat si své prostředí, pro svou tvorbu, ale i pro ostatní, kteří tvořit teprve začínají, a je důležité, aby to v začátcích neměli příliš těžké. My všichni užíváme plodů jedinečných, originálních a úžasných věcí, které nás posouvají mnohem dále, než jsme byli kdy dříve. Kterých by nebylo bez lidí ochotných a odvážných myslet jinak, než většina a vykročili k tomu, aby svůj vysněný produkt vytvořili. Pokud bude stát tyto lidi perzekuovat, budeme stagnovat, vytratí se jistoty plynoucí z pokroku a člověk přestane být člověkem, stává se z něj zvíře zahnané do kouta nedostatky, schopné zoufalých činů, zločinů.

Aristokrat se dívá na své pole a říká si, že dnes na něm udělá nějakou další úžasnou věc. Někde v kostech cítí, co to asi má být a po chvíli se toho ujme mysl (zde nastupuje podnikatel) a využije všech svých prostředků, aby to vytvořil a dokončil. Musí milovat svobodnou vůli člověka a pohled na svobodného člověka a bránit člověka před vlivem státní moci (i byrokracie). Aristokrat se těší na to, že jednou bude vystavěn ideální svět, vytvořený individuálními bytostmi prostřednictvím jedinečných inovací a výdobytků.

Global generation je podnikatelským výtvorem na popud intuice mého aristokratického ducha. S GGeneration nechci ani tak něco nějak dokazovat, ale přeji si, aby tu pro všechny případy, pro Čechy zůstal nějaký odkaz naděje.

 

Kdyby mne chtěl někdo kontaktovat, může na emailové adrese: mikolas.chrom.astro@gmail.comImage result for like us on fb