Povím vám o světě bez politiků

Následující článek je ideologicky z pohledu Global generation zastaralá, nicméně nebude smazáva. Nikdy nevíte, komu se myšlenka bude hodit a udělá z ní pokročilejší dílo. Současné stanovisko k demokracii máte zde.


Demokracie nefunguje, selhala v minulosti a selhává i teď – vždy selže. Důvod proč selhala ve starém Římě, je zde. V dějepisu jsme se na začátku učili pár principů, proč se historii vůbec učíme, a jeden z těchto principů zněl: „Abychom neopakovali chyby z minulosti“. Tak proč opisujeme vládní systém, který v minulosti vždy padl? V době moderních technologií si můžeme dovolit lepší způsob organizace národa! Ale nejdříve pár řádků o té současné:

Všichni se hádají o tom, kdo volil dobře, ale každý svou volbu nemyslí špatně, nikdo z vás nemůže za to, že vaši důvěru zklamali….

To je uzavřený cyklus šílenství a je to krádež naší svobody, iluze, že se volbou dá něco změnit. Touto iluzí nás mohou kontrolovat, držet v „klídku“ a za ní se všichni ochotně mezi sebou perou. Tak nevědomě, sami ochotně, děláme kouřovou clonu pro jejich machinace. Se službou lidu to nemá nic společného!

To jak se budeme mít, vůbec nezáleží na volbě, ale na samotné činnosti každého v kolektivu. Oni chtějí, abychom se hádali mezi sebou, a aby oni byli v klidu. Z toho pramení jejich moc.

Když volíte, máte prý právo nadávat, podle mě to je jen vyšší odrůda lenosti, volbou nám kradou svobodu a je to v podstatě tak, že někdo rozhoduje za nás o našem životě. A když dovolujeme, aby někdo samolibě rozhodoval o našich životech, pak nemáme právo nadávat!!!

Rozhodovat o stylu svého života musí přeci každý sám, jinak to není svoboda, o které pořád rádi bazírujeme. To je naše hloupost, že se sebou necháváme takhle zametat, nadávat právoplatně můžeme až tehdy, kdy se budeme činit, a nějaký takový šmejd nám práci pošlape …

Už určitě existují koncepce (nemedializované samozřejmě), které dokáží zprostředkovat skutečnou vládu lidu, v době počítačových sítí, je to jisté. Nazvěme si to „multidemokracie“, v níž bychom mohli hlasovat, přes počítačovou síť, autorizovaně o zákonech sami. Zároveň je i navrhovat.

Obyčejná demokracie je asi 1 500 let starým, krásným a utopickým mýtem, avšak její pád byl a vždy je jen otázkou času. Ve světle moderních technologií však přichází něco lepšího a stává se zastaralou a zapšklou.

Přijde na mě zával otázek týkajících se bezpečnosti tohoto rozhraní a já vám odpovím, že nejsem odborník skrze bezpečnost počítačových sítí, ale je jisté, že antivirové společnosti platí miliony dolarů hackerům, kteří pomáhají utvářet obranu vůči kyberzločinům. Přátelé, raději bych platil je za zajištění spolehlivosti takovéhoto systému, než abych ztrácel peníze v tunelech pro osobní prospěch dnešních vyžírků v parlamentu, kteří nevědí, co je to soucit. Hned bude na věci, které potřebujeme!

A nejsem ani architekt IT sítí, takže vám nepovím podrobnosti, jak přesně by to mělo fungovat, ale oni to určitě dokáží udělat, tak jak je potřeba.

Pak mi budete namítat, že stát musí řídit lidé, kteří dané věci rozumí. No víte, dokud z nás dělají blbce tak se svému hospodaření nikdy nenaučíme. Avšak půjde to! Které dítě hned začalo chodit, aniž by jedinkrát neupadlo?Jedině bolest, kterou si případně způsobíme sami, nás dovede ke změně uvažování a chováni. Tato změna bude krokem ke společné spokojenosti, sobeckost v takovém systému nebude mít místo. Mimochodem občanská revoluce na Islandu je příkladem toho, že když se iniciativy chopí obyčejní lidé, může se vše obrátit k lepšímu.

Ale určitě jsem pro, aby na takovém webu byly výukové video-tutoriály, rozdělené podle úrovně podrobností. Jestli vám na vašich životech záleží, tak jak říkáte, tak tomu třeba 5 hodin týdně věnujete. Jsme schopní tak dlouho nadávat u piva o tom, co všechno bychom změnili, lépe je když skutečně měnit začneme, než aby se nám naše odvaha a zápal rozplynuly v mrtvolném klidu kocoviny.

Nakonec můžeme zavést oddělené hlasovací komory. Zemědělci, nechť hlasují v zemědělství, učitelé a studenti o školství, dopravci o dopravě a tak dále.

Nikdy tu nebude taková spravedlnost, po které bychom toužili, člověk si vždy najde prostor pro svou chybu, ať chce, nebo ne, ale čím více se nás zúčastní, tím více bude riziko chyby matematicky minimalizované. Také bychom měli naprostou jistotu, že nám už nevládnou žádné satrapické loutky v režii někoho ve stínech.

Vymyslet se dá hodně a mnoho už bylo vymyšleno. Možná bychom společně kdeco vylepšili. Od té chvíle, bychom si byli jisti, na čem jsme. Docela by mě vaše návrhy zajímaly. Hurá do revoluce!

Důkaz, že nevíme komu dříve věřit, je ten, že za posledních 10 let se v parlamentu prostřídalo tucet stran jako na nějaké lehké děvě. A ti, kdo tu jsou pokaždé zhrzeni, jsme my! To co si přivlastňují, to, co do nich, ať už dobrovolně, či nevědomě pumpujeme, může být naše! Kam se jen poděl ten hrdý Český duch?

Moje první rada je nevolit, ignorovat je a tím, dle pravidel, kvórum neuzná minimální účast pro platnost voleb (u nás to bývá 50%). Bojkotovat systém, semknout se tak, jako se dokázali semknout lidé na Islandu. My však můžeme dosáhnout ještě lepší revoluce, bez jediného náznaku agrese! To je, jak se domnívám, nejlepší cesta k počátku změn. Hlas tomu svinstvu dává jen energii. Demokracie bude zmražena a nebude jiného východiska, než změny systému! Doufám, že to bude co nejdříve, nebo nám ti šílenci zdáni i vzduch a naplní si tím kapsu. Pokud si však myslíte, že změnu nepotřebujte, tak to přejděte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *