Ruský problém – žádné sankce! Krize mění člověka …

Dříve jsem byl spíše proruský, již nejsem. Ale nejsem ani pro Bruselský, či pro Washingtonský. Rusko bylo a je hnízdem diktátorů odnepaměti. Mají militantního nacionalistického ducha a jejich nedávné akty na Krymu a v Ukrajině napovídají také pro agresivně expanzionistické intence Rusů (viz. článek, sekce Rusko). Neříkám, že Rusko je národem horším, nebo lepším, než ostatní, mají právo na to být, jací jsou, avšak jakmile zasahuje do podstaty druhého národa, jako takového, který má naprosto to samé rovnocenné právo, již se jedná o zlo.

To by byla kritika Ruského národa. Jak to však řešit? Vůbec nejsou řešením ochranné cla, nebo nějaké sankce, tato opatření válku většinou vyvolávají. Je to zoufalý výkřik nerozvážné socialistické politiky Bruselu. Člověk si musí sám uvědomit, v čem dělá chybu, a proto také Rus na to přijít sám musí. Historie nám ukázala, že člověk se mění v krizi a my tedy musíme vést takovou politiku, která se do Ruských vnitřních záležitostí nebude nijak vměšovat.

Rusové musí sami spatřit „chybu své chybnosti“ a doplatit na ni. Jen tak se mohou změnit a musí se tak stát, bez našeho přičinění. Jestli se to však stane skrze sankce a podobné jiné nesmysly, budeme to my, kdo zapříčiní jejich krizi a budeme to my, kdo budeme obviněni a budeme to my, kdo si proti sobě namířili ruské zbraně.

Například, když se vystavěl nový ropovod, jménem Eastring, do Evropy z Iránu skrze Balkán, Ruská ekonomika to okamžitě pocítila a jejich banky prorokují horory. My si dál musíme dělat to co je v našem zájmu, jakož i dál budeme dělat. Rusko ať si dělá, co chce, ať si Rusové trpí brutálně násilnické režimy, když chtějí. Jejich politiku bychom měli pevně držet na státních hranicích. Když si myslí, že nepotřebují náš společný trh a že všechno zvládnou sami, tak ať si to tedy zkusí. Myšlenka svobody se jim pak bude hodit o to více.

Měli bychom však mít dveře otevřené k migraci, jsou to lidé, kteří budou potřebovat naději, a my je se svou vyspělostí jednou můžeme zahanbit. Volnost cestování tomu rovněž prospěje. Tehdy se poučí a možná do Ruska přivedou svobodu všeho, i obchodu, který v budoucnosti zajistí Rusům to největší bohatství, které žádná jiná země nemá. Rusové totiž mají ty nejlepší podmínky pro výrobu ze všech, k jejich plnému využití jim však brání despotická autokracie, která tam nyní je.

Svoboda je vše, lidé tam neúnosně trpí, ale až k nim ta svoboda přijde, splatí se jim toto utrpení několika násobně. A tehdy bude i Ruský národ zapojený do našeho volného koloběhu života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *