Co vše musí být pro život v kosmu splněno?

Problematice podmínek pro život jsem se věnoval ve své práci, která je celá věnovaná právě podmínkám života ve vesmíru. Dokončil jsem ji v roce 2015, byl to můj maturitní projekt. Sice učitelé naléhali, abych dělal raději na něčem jiném, ale já si v té době nedokázal představit nic lepšího, na čem bych mohl pracovat.

Zde je odkaz, na kterém si můžete práci stáhnout, spolu s heslem ke stažení:

Zde vám nabízím zdarma svou publikaci!

heslo: anthropos15

V této práci uvádím zároveň můj postoj k celé té úžasnosti vesmíru a závěr nechávám na čtenáři. Nepíši zde jen o věcech, které by byly jen tak známy, spíše jsem si dal záležet, aby tam byly obsaženy co nejvíce šokující zprávy z nejnovějších poznatků v této oblasti. Jedním z nich je právě existence mimozemského života, budete se divit, ale například docela pádné důkazy o všudypřítomném „živém materiálu“ ve vesmíru jsou dnes již k dispozici.

Zjíštění, která v této práci jsou, určila můj postoj, ze kterého vycházím při mých výrocích a úvahách nad lidstvem. Totiž nyní je již velmi pravděpodobné, že není samo.

V tomto seriálu článků bude ještě jeden díl, bylo by příhodné, kdybyste se podívali na kapitolu přímo o podmínkách života na stranách 36 – 44. Dá to člověku povědomí o tom, jaké základní struktury ve vesmíru jsou a jakými rozličnými faktory je možnost existence života vymezena. I přesto, že se ty meze, ve kterých je možná „životaschopnost“ nějaké planety, zdají celkem na těsno, kalkulace pořád svědčí v hustě zabydlený vesmír skutečnými živými tvory.

Ten kdo seriál čte proto, aby porozuměl základním principům fyziky, nebo astrofyziky, vřele doporučuji práci přečíst celou, protože přesně pro takového čtenáře s takovým úmyslem byla napsána. Podotýkám, že na těchto stránkách zde máte na mne kontakt a kdybyste něčemu nerozuměli, klidně napošte, budu potěšen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *