Vize pokroku společnosti

Asi každý z nás by chtěl několik věcí na současném systému změnit. Kritizujeme politiky, ale (jak jsem již psal v tomto článku: Snaha o získání sebejistoty) sami přiznejte, kdo z nás by se nechal (dobrovolně) přesvědčit někým druhým?! Dospěl jsem však k názoru, že kritika je bezúčelná a zároveň toto mé poznání je v souladu s poznáními předešlými. Ať už jsou argumenty druhé strany jakkoliv racionální, toto je věc která platí v celé své obecné šíři.

Pořád se díváme na druhé, ale proč se my lidé, voliči, nepodíváme podrobněji na sebe? To my jsme ti, kdo můžeme něco změnit, když dáme někomu hlas a budeme si myslet, že od teď to bude „OK“, pak je něco špatně.

To by byla taková malá deklarace problému, který bych však nijak neřešil, ale zároveň bych se jím nenechal zastrašit. Tajným receptem je přesměrování naší činnosti. Dosud jsme všichni podnikali proti něčemu – což je právě ona cesta kritiky. Co kdybychom ale začali podnikat pro něco?

Víte, iniciativu Global gereration jsem založil pro prezentaci nedosažitelných cílů mladým lidem, jejichž většina je stále schopná myslet ambiciózně. Neodmítám však pomoc starších, nabídka takové pomoci mě spíše vždy překvapí a potěší. Avšak na mladé lidi se soustředím především. Je totiž potřeba vychovat generaci, která si začne uvědomovat tyto vysoké cíle.

Chci utvořit podmínky pro vzájemnou spolupráci ve světě. Mohl bych říci 1000 důvodů, proč to dělám, ale nadělal bych si tím také tisíc nepřátel. Musel bych se dívat do historie, jejíž výsledkem je současnost. To je problém dnešního člověka, že vlastně myslí stále na to, co ho může ohrožovat a na to, co ho ohrožovalo v minulosti a proto se nikam raději nehne.

Já však usiluji o vynoření společnosti, ve které má vypočítavost vymizet, ve které si lidi konečně začnou odpouštět, jen tak je možné porazit zlo. Zkrátka pojďme tvořit své sny, pojďme podnikat pro své „nedosažitelné“ cíle, není nic lepšího, co byste mohli se životem udělat!

Jste-li schopní jít za nedosažitelnými cíli, pak máte víru. Můj nedosažitelný cíl se týká hledání původu našeho života ve vesmíru a tím zároveň otevřít člověku velký prostor možností a vymožeností pokroku, které mu bezprecedentně pomohou. Na takové víře je úžasná jedna věc, a to ta, že v takovém celku se stírají veškeré rozdíly mezi lidmi, protože k uskutečňování takových cílů potřebujete spolupráci všech. Lidí každé rasy a národnosti, bez ohledu na náboženské vyznání či majetkové poměry.

Lidé, u kterých se zdá, že jsou bezvýznamní, mohou být ve skutečnosti v něčem geniální. Tuto cennou věc u lidí však nalezneme jen tehdy, pokud bereme svou cestu za těmi cíli vážně. Ne nadarmo se říká „Kdo jak s čím zachází, s tím také schází“. Proto bychom se měli starat o ty nejslabší články své společnosti tak nejlépe, jak jen můžeme. Dle mého názoru, přesně podle tohoto měřítka se určuje vyspělost společnosti. Kdokoliv z nich se může stát nenahraditelným ve smyslu našich ambiciózních projektů.

Toto celé je podnik, který se podobá pomalé stavbě, avšak za to s velmi kvalitními základy. Rychleji to nelze, takové jsou pravidla přírody, a jestli se o to přeci jen někdo pokusí rychleji, má to obvykle za následek zbytečné krveprolití. Když ale pomůžeme lidem poznat, že i oni mohou mít své sny, vše se změní samo, bez jakéhokoliv boje. Moc těch, co by snad nad námi smýšleli jinak, se ztratí v poklidném zapomnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *