EET a podobné nesmysly

Zákon má být tíží pro ty, co se již provinili. Dnes však zákon šíří strach, aby nepodnikali lidé svědomití a opatrní. Již dříve jsem přemýšlel nad tím, že bych začal podnikat v oblasti obchodu s informacemi, ale narazil jsem na tolik byrokratických nesmyslů a nesmyslných nařízení a opatření, že mě to odradilo. Až dnes si uvědomuji, že jsem udělal chybu.

V naší zemi dané stanovy spíše odrazují nové podnikatele a dnes už dokonce i zaběhlé menší a střední podnikatele (vinou Babiškovské EET). Nevím jak vám, ale mě připadá, že se ocitáme v proudu, který míří směrem zpět spíše k monopolismu. Konkurence je důležitá ke správné službě zákazníkovi a ke správné funkci kapitalismu, jinak se mění v utlačovatelskou oligarchii.

Jestliže má naše země růst a kvést, pak lidé v ní se nesmí bát podnikat. Pravidla v takové zemi musí podporovat podnikatelskou činnost, nemluvě o tom, že podnikání je jedním z nejhlavnějších prostředků k osobní svobodě. Je to prostředek, kterým můžete dělat to, co skutečně dělat v životě chcete. Pak tvorba pravidel se musí přizpůsobovat těmto lidem, ne oni podle ní (to je podstata demokracie). Jedině živá a zdravá soutěživost podporuje co nejlepší služby pro klienty.

Nemá smysl s tím však bojovat, navrhuji jiné řešení. Ignoruji takovou mocnost, která vystupuje vůči správnému jednání. Podnikejme bez ohledu na to, jak nás straší. Jednejme svobodně, jako bychom žili ve svobodné zemi. Jestli nebudeme činit svobodomyslně, svobodní nebudeme a tato zem nikdy nebude spravedlivá.

Zneužívají pocitu viny, pak se člověk se zákonem ztotožní. Nesprávné je takovou politiku respektovat, zapomeneme-li na ni, svou moc ztratí. Její moc se totiž výlučně váže na strach a ten potom na násilí. Pravda se však nedokazuje násilím a manipulací. Nikdo tak nemá právo říci, že nejednáte v právu, jestli se tak stane, sdružme se a braňme svobodu jednotlivce!

Obhajuje-li svou „pravdu“ vláda násilím, tím tuplem ji nechci respektovat! Respekt je správný, respektujeme-li ohleduplnost, soucit a kreativitu, které jsou podmínkou k dobré komunikaci a spolupráci. Respekt k poškozování a ničení tvorby (podnikání) jednotlivce a společnosti však jistě správný není. To co respektujeme, charakterizuje naše postoje, to jakými lidmi to vlastně jsme.

Jen pokud budeme respektovat věci, o nichž ze srdce víme, že mají správnou hodnotu, budeme žít ve světě, který si lidé vysnili při pádech těch nejhorších politických režimů u nás.

Přál bych si, abychom utvořili koalici všech lidí, kterým toto není lhostejné. Koalici, která v případě napadení jednotlivce, bude agitovat za jeho nezávislost. Neboť toto je nebezpečí, které hrozí každému, ale každý chceme svobodně podnikat. Jedná se i o vaše právo! Jestli budeme nadále jen ustupovat, víte kam to povede …

Souvisí s tím současná krize demokracie.

21 komentářů: „EET a podobné nesmysly

 • 10.8.2016 (8:42)
  Permalink

  Samozřejmě, že bychom Babiše nejraději za tohle nakopali do prdele.
  Ale pokud mám jeho KH a poté EET ignorovat, dopodnikal jsem, FÚ mě dá takovou pokutu, že jsem skončil.
  Jste tedy tupý ?

  Reagovat
  • 10.8.2016 (9:04)
   Permalink

   Jak jsem psal, co respektujete, tak takový jste!

   Reagovat
  • 10.8.2016 (9:11)
   Permalink

   A ještě něco, psal jsem také, že v tom nemůžete být sám! Ale já rovněž ne, nebudu spolek bránící práva podnikatelů zakládat bez ničeho a sám. Jedná se i o vaše práva.

   Reagovat
 • 10.8.2016 (13:05)
  Permalink

  Poctivým to nevadi nepoctivý se ozývaji.

  Reagovat
  • 10.8.2016 (13:30)
   Permalink

   Podnikatelé se snaží sloužit svým zákazníkům, za co nejnižší cenu poskytovat co nejkvalitnější služby. Vlivem těchto nařízení budou muset zdražovat, tím trh klesne. To je základ hospodářské ekonomie. Nemluvě o tom, že to přímo zasahuje do liberalizace cen, která je rovněž jednou z charakteristik volného trhu.

   Ty poctivé tímto spíše provokujete a urážíte!

   Reagovat
  • 11.8.2016 (7:39)
   Permalink

   Předpokládám, že jsi nikdy nepodnikala, když ze sebe dostaneš takovou hloupost.

   Reagovat
 • 10.8.2016 (16:24)
  Permalink

  Tak že tím že odevzdáte poctivě daně tak najednou musite zdražit? To taky o něčem vypovidá. Nebo jak to mam chápat. Jiným to problém nedělá

  Reagovat
  • 10.8.2016 (16:47)
   Permalink

   Tak samozřejmě, EET bude představovat velké nárazové investice, které nebudou pro řadu malých podnikatelů vůbec lehké. Musíte zavést odpovídající výpočetní techniku, od počítačů, až po tiskárny, či síťové antény. To je investice o několika desítek tisících korun. A ted si vemte, že např. mnoho menších, i středních obchodů dodnes nemá terminály na placení kartou. Je to facka.

   No a pak po této investici musíte započítat odpovídající služby, které budou zajištovat spolehlivý provoz těchto zařízení a připojení, což vám dlouhodobě a výhledově bude degradovat rozpočet. Buď zvýšíte ceny, nebo se necháte tímto nařízením okrást … nemohu si pomoci, tak to vidím zase já.

   Nejedná se jen o nějakou nevinnou kontrolu, veškerá kontrola si žádá své nároky.

   Reagovat
   • 11.8.2016 (10:54)
    Permalink

    Nezbývá nic, že souhlasit. Je zde ovšem ještě jeden aspekt. Mezi podnikateli resp. živnostníky jsou i starší lidé, kteří používají třeba telefon pouze k tomu, k čemu byl určen tedy telefonování. Ne každý zvládne novou výpočetní techniku, nemá za sebou armádu IT specialistů. Takže prostě skončí, ve věku nad 50 let nebo více si půjde pro podporu na Úřad práce a jeho činnost se obvykle přesune do tzv. šedé ekonomiky. Nebudou to jednotlivé případy, budou jich tisíce. Nejedná se o lidi, kteří chtějí stát okrádat na daních, prostě to nezvládnou technicky.

    Reagovat
    • 11.8.2016 (11:24)
     Permalink

     Ano, na ten případ jsem myslel také, každopádně se jedná o nesmysl, někteří, kteří by to chtěli dodržet, tak jim to nepůjde, jak říkáte. Ti co podvádí, podvádět budou, pravidla dodržují tí, co je prostě poctivě dodržují … tím pádem nařízení takovýchto charakterů ztrácí smysl. Ale doufám, že lidí, co se na to vykašlou bude víc, je to jediný způsob jak říci, že s tím nesouhlasíme, že to je zločin vůči svobodám.

     Reagovat
 • 10.8.2016 (16:50)
  Permalink

  Víte já odevzdám daně jako každý rok a problém mi to nedělá já nepotřebuju šidit abych měla co nejvíc do svojí kapsy mě stačí se stím podnikáním slusně uživit nepotřebuju miliony a vily. Mě stačí spokojená rodina nemusím nutin zákazníky aby mi platily abych si mohla žít na vysoké noze.

  Reagovat
  • 10.8.2016 (16:56)
   Permalink

   Vláda zavádí něco, co na jistých místech není vůbec potřeba (u malých podnikatelů miliardový tunel hledáte?!) a pro mnohé to může být likvidační. Vám to třeba problém nedělá, ale ohleduplnost je také ctnost …

   Reagovat
 • 10.8.2016 (17:13)
  Permalink

  To nejsou tak velké sumy malý podnikatelé nemusí mít terminál na platbu kartou stačí upravená registrační pokladna co tady strašíte ja jsem spokojená když mužu takhle podnikat já proč by nemohli ostatní mě třeba vadí že já poctivě platím a ostatní mohou podvádět takhle to bude spravedlivé

  Reagovat
  • 10.8.2016 (17:34)
   Permalink

   Způsob si podvodníci vždycky najdou a nakonec to může stát ještě víc než teď. Maniakální touha po kontrole nikdy neobstojí. Jestli si myslíte, že kontrola je řešením, tak nevím. Nakonec ji budou dodržovat jen ti, co to myslí podobně jako vy. Nicméně náklady jsou vyšší než si myslíte, a pro menšího podnikatele mohou být likvidační. Uvedu vám jeden příklad:

   http://video.aktualne.cz/dvtv/babis-ze-me-udelal-hlupaka-at-si-moji-praci-zkusi-kvuli-eet/r~e543e1d25ce211e6a4100025900fea04/

   Věřím, že takovou kontrolou se nic nevyřeší, pokud vláda půjde tímto směrem, náklady na její opatření budou stále vyšší. Buď to dopadne tak, nebo to padne a já vím, že to padne tak jako tak 🙂

   Reagovat
   • 11.8.2016 (9:26)
    Permalink

    Je taky ještě třeba započíst náklady na validaci účtenky u které si nejste jisti validací. Což se v některých případech může stát.

    Reagovat
 • 10.8.2016 (17:28)
  Permalink

  Já jsem ohleduplná ale víte kapitalismus je dobrá věc ale musí být rovný pro každého stejná pravidla. Já jsem si jistá že by bylo i pro chudší duchodce, invalidy i na příspěvky na péči o nemohoucí atd. Jen by se nesmělo podvádět. Já jsem spokojená každému se mužu podívat do očí a s čistým svědomím jednou odejít stohoto světa.

  Reagovat
  • 10.8.2016 (17:38)
   Permalink

   Já vyznávám kapitalismus také jako pokrok. Ale také jsem zastáváncem postoje liberální pravice. O člověka se musí starat člověk i to by mělo být předmětem podniku. Člověka odpovědnost dožene, ale úřad? V Úřadě se jeden schovává za druhým ve změti vyhlášek. Navíc s přerozdělováním peněz skrze úřady je neodmyslitelně spojená korupce.

   Reagovat
  • 11.8.2016 (7:43)
   Permalink

   A kdo podvádí? Na základě jaké statistiky o podvodech je EET zavedeno. V demokracii platí presumpce neviny.
   Přijít s tím, že někdo podvádí bez jakýchkoliv důkazů může jenom bolševik.
   Jsem přesvědčen, že Ty, Jano, kradeš jako straka a tady nám všem lžeš, jak seš poctivá.
   Zavřel bych tě, až bys zčernala, Tvé děti bych dal sociálce, barák exekutorům.

   Reagovat
 • 10.8.2016 (17:49)
  Permalink

  A s kapitalismem je neodmyslitelně spjata konkurenčnost trhu. Takové opatření však konkurenceschopnost zhorší. Je to nepřítelské kapitalismu, volnému obchodování.

  Reagovat
 • Pingback:Požadavky GGeneration na pravici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *