Cenzura internetu – ženeme se do propasti

Z jedné, tak z druhé strany se na nás valí hrozby cenzury internetu. Tyto zprávy mě v poslední době docela ohromily a to tím nepříjemným způsobem. Vzpomínám si, jak jsem ještě v březnu tohoto roku, seděl s kamarádem na pivu a chválili jsme si internet. Je to totiž médium, které by mohlo zajistit lidem okamžité právo, možnosti k serióznímu uvědomění a možnosti úplně nového typu vlády, který v lidské historii nemá obdoby.

Je to jednoznačná snaha vedoucích vyšších vrstev společnosti, na této planetě, lidem omezovat svobodu, jen si vzpomeňte, co bylo jedním z hlavních slibů, politiků, po převratu komunistického režimu – „Svoboda slova a projevu“. Mám ten pocit, že tento slib byl stejně několikrát za tu dobu porušen. Nyní se schyluje k tomu, že možná bude udělaný hodně velký zásah, do této svobody, jak ze strany světové politiky, tak té tuzemské.

Mohou nám naslibovat, že cenzurovat se bude jenom to a to, ale trápí mě některé otázky. Jako například, kdo bude určovat, co je správné cenzurovat? Nezní vám toto už jako do nebe volající drzost? Je to jako podepsat krví smlouvu s vychcaným čertem. Podle jakých měřítek, u těchto soudců, je to či ono správné? A vůbec, chceme se nechat soudit někým, kdo se nad nás takto nadřazuje? Chceme se nechat soudit politickou mocí, ve kterou nemáme důvěru a v každém jejich slově je podezříváme ze lži? A vás, resp. nás budou posuzovat(umlčovat)!!!

Nenechme se sebou dobrovolně manipulovat někým, kdo by měl mít daleko více pocitu viny ve svém srdci, než my za své činy. Manipulace skrze pocit viny (článek: komplex viny) je úžasným prostředkem, užívaným všude, každý den a takřka kýmkoliv. Tohoto se zneužívá, této nevědomosti, když si to ale uvědomíme, budeme vůči tomu imunní a nemusíme si to nechat líbit, to patří ke skutečné podstatě svobody přeci.

Politická moc si hraje na Boha, snaží se určovat, co lidé smí a nesmí dělat a to nejen na internetu, ale zamysleme se – kdo je pro ně předlohou ideálního člověka, podle kterého nám zakazují/povolují věci, které smíme či nesmíme. Pozor!!! Opět se z nás snaží dělat méněcenné lidi (článek: komplex méněcennosti), abychom se zase s něčím porovnávali. Nikdo nás nemůže s někým porovnávat! Každý žijeme svůj vlastní a jedinečný život, každý jsme jiní, nemůžeme se porovnávat! Máme žít život podle sebe a ne podle někoho jiného, to by se pak ztratil význam narození každého z nás.

Přátelé, žijeme na hranici doby, kdy s tím stále lze něco udělat, ale mám obavy, že tato možnost je časově omezena. Jestli vás zajímá recept na to, jak zastavit nesmyslné návrhy naší vlády a její zbabělé podlézání vyšším politickým celkům, jako např. EU, NATO nebo OSN, pak vám doporučuji jeden můj předešlý článek (odkaz: Povím vám o světě bez politiků), kde vám předkládám elegantní cestu, kterou můžete toto vše potopit, aniž by kdokoliv z vás hnul prstem.

Nebavíme se tu, prosím, jen tak o něčem. Za svůj názor, nebo právě svobodu projevu v celé historii zaplatilo hodně lidí životem, není to legrace. My však v ní máme jedinečnou příležitost se s malým, nebo takřka žádným úsilím postarat o to, aby tyto oběti nebyli marné. Jestli však dovolíme cenzuru internetu, bude nám tato cesta do značné míry znemožněna. Internet je podle mě klíčový prvek k posunu lidstva na cestě za svobodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *