Nebezpečná definice pravdy

V minulosti mohlo dojít k manipulaci s definicí pravdy. Asi si teď říkáte, co to tu teď vykládám, vždyť pravda je prostě pravda a šmitec, přes to nejede vlak. Hmmm to je právě to úskalí a ta věc, která nás drží v šachu. A právě proto si možná občas nerozumíme …

Z dodržování například nějakého pravdivého popisu nějakého postupu by vám nemělo být zle. Ano je to pravda, ale ta funguje v jiné realitě. Dosud jsem užíval jazyk s běžně definovaným pojmem pravdy, abychom si rozuměli. Pravda ve skutečnosti je jen ta, že všechny existující reality jsou si rovnoprávné, a to, co vás uzamyká, do někým vykreslované reality není pravda, ale nazvěme si to spíše „klíčovým argumentem“. Už to, že něco uznáte, jako pravdu, vás přenáší úplně jinam a může to být hodně nebezpečné.

Jakmile přesvědčíte o svém pohledu druhého, získáváte ho do svého pohledu na svou realitu klíčovým argumentem. Stejně tak to může někdo dělat s vámi, je to vlastně cíl všech manipulativních technik.Tento klíčový argument je z pohledu vaší reality buďto pravdivý, nebo lživý (jedovatý). Lživý je jasně tehdy, když se ve vaší realitě vůči vám chová jedovatě a vysává z vás energii. To však neznamená, že někomu jinému do reality nesedí.

Objektivně jakýkoli argument není ani špatný ani dobrý. To se zjistí, až ho bude někdo zkoumat ve své realitě, je to v podstatě relativní. Popis jakékoliv reality se tak nebude skládat z pravd, ale ze soustavy argumentů, které nemá nikdo jiný právo zpochybňovat kvůli rovnoprávnosti realit.

Nicméně každý člověk a jeho rozum, který se pohybuje v jím zvolené realitě, nemusí mít v daný čas argumenty „dokonalé“. Rozum se rozvíjí teprve od narození a proto je konečný, vůči nekonečným možnostem ve vaší realitě. Své špatné argumenty odhalujeme časem. Ale nějaké prozatímní, však ke své funkci mít musíme, abychom přibližně věděli, jak se ve své realitě pohybovat. Tyto možnosti pohybu nám rozšiřuje úroveň uvědomění. Vnímání je pro pohyb nepostradatelné. Navíc, jakmile něco uznáte za pravdu, dle běžné terminologie, jste v této „pravdivé“ ideji uvěznění a brání vám tohledat odpovědi na vaše trápeni někde jinde. Možná že odpověd tam, kde to považujete za pravdivé nenajdete a tak můžete hledat a trápit se, jak dlouho chcete.

Popisné argumenty z cizí reality mohou do té vaší reality, tedy vaší soustavy argumentů zapadat jen velice nepravděpodobně. Avšak učit se od ostatních musíme. Život je příliš krátký na to, abychom se učili jen z vlastních chyb. Je to ovoce, které se musí zkoumat. Ten velice nepravděpodobný argument může být jedovatý přímo pro vás.

Když jsem byl dítě, tak jsem s ostatními přelézal různé věci a přeskakoval. Někdy se objevovala situace, kdy mi duše říkala, nedělej to! Dopadne to zle. Avšak kamarádi naléhali, protože jim to šlo, tak to musí jít i mě (blud, který si většina z nás přenesla i do dospělosti v jakékoliv jiné činnosti). Což byl pro mě od nich klíčový argument, duši jsem přehlušil rozumem a skočil, samozřejmě jsem se zranil. Mám úplně jiné rozpoložení schopností, než ostatní, proto si nemůžu dovolit ty samé skopičiny, co ostatní. Stalo se to ale z nějakého důvodu důležité (zvládnutí té situace), začal jsem se kontrolovat a má realitní banka si tuto nesmyslnou půjčku energie vzala zpět, vyrovnala a ještě udělila sankci – to zranění.

1 komentář: „Nebezpečná definice pravdy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *