Podstata omezení svobodné vůle (2/2)

Žijeme ve světě, který vypadá jako pevně daný, ale mohlo by to být jako v Matrixu? Máme před očima nějaký svět, abychom neviděli skutečnou pravdu. Je realita, kterou vidíme skutečně jedinou formou světa? Shlukujeme se okolo nějakého standardizovaného pohledu na věc, ale při tom každý je jedinečný. Co když si může každý z nás učinit jinou realitu? Žijeme v iluzorním světě, aby nás někdo mohl bez námahy ovládat, snadno kategorizovat a škatulkovat? Mylně považujeme za skutečnost jednu soustavu pravdivých popisů světa, přitom jich existuje potenciálně nekonečně mnoho. Můžeme být svobodní? Stačí jediné – dovolit si to.

Předešlou částí článku jsem nechtěl říci, že máme osud daný, vůbec ne, jen na vše prozatím jdeme špatnou cestou. Musíme důvěřovat svému jednání, nezešílet, když má přijít například inspekce. My sami přece musíme vědět, zda je naše práce poctivá, na takový verdikt nikoho nepotřebujeme. Jestli víme, že je naše jednání poctivé, nechte události plynout, nesnažte se o kontrolu, tím dáváte už přeci najevo, že své práci nevěříte a v tom je potíž všeho.

Opět se tu ukazuje případ pozorovatele a pozorovaného (viz. předešlá část článku) a pokud ještě pořád v sobě máte potřebu se poměřovat kvůli zarytosti komplexů viny a méněcennosti, tak to vědomí, že vás někdo sleduje a hodnotí, vás zešílí. Zaniká vám svobodná vůle, přestáváte být sami sebou, podezříváte svou práci z nedostatečnosti. To je důvod dřívějšího, nebo pozdějšího neúspěchu. To je přeci jen škoda, pokud jste až sem došli krůček po krůčku.

Mohou přijít menší nesnáze, se kterými jste nepočítali, nesnažte se problém kontrolovat, z toho opět neplyne nic dobrého. Musíte věřit, že jste až doteď postupovali správně, člověk se musí na chvíli vzdát řízení a do ničeho se nenutit. Chtít problém vyřešit, to plyne opět z důležitosti vaší cesty a snaha to uřídit cestu rozplyne.

I když se budete snažit dodržovat cokoliv, tak se vám výsledky vašich snažení mohou velice snadno zbořit jako domeček z karet. Musíte se nejdříve zbavit těch psychických komplexů, jen tak můžete ve své realitě svobodně operovat jako suverénní jedinec. Mnoho z vás, si může myslet, že tímto netrpíte, protože vás odmala učili nestěžovat si, nebo nebrečet či nereptat. Zkuste to na chvíli připustit, je to jen pro vaše dobro. Je to první a nejdůležitější krok ke svobodě vašeho podnikání, ať už se jedná o jakkoliv malou věc.

Ve skutečnosti můžeme žít každý ve své vlastní pokřivené realitě.

Řešení komplexu viny jsem už v jednom z předchozích článků vystihl, avšak u 95% populace se vyvinul v zákeřnější variantu a to v komplex méněcennosti. Definitivní léčbu popíši v jednom z příštích článků, předpokládám, že jeho vydání nebude trvat dlouho. Avšak už i tak jsem to tu naznačil docela dost, ale bude lepší, když budete mít před sebou jednoznačnou záležitost.

Pokládám to za klíčové, neboť nám byly podsunuty podvodně tyto komplexy, které jsou snad „vynalezené“ ke kontrole společnosti a tím nám omezují přístup k té magické síle, kterou oplývá svoboda. Ano, byli jsme podvedeni, o svobodu se stále vedou války (žádná válka nemá smysl, jde jen tahy lidí na vrcholcích společnosti za různými účely, vynakládat svůj život do tohoto žádný účel však nemá, jen pláč na obou stranách … válka je výkřikem zoufalství a davové hysterie) a přitom žádnou nemáme, je to klam, neviditelný geniální klam.

Zakládá se na pravdivém, nebo lépe řečeno nezpochybnitelném, popisu vidění jedné reality. Do té jsme uzamykáni, to je skutečná definice porušení svobody, je to neviditelné vězení. Máme uvěřit, že pravda existuje jen jedna, nějaký ideál. Máme uvěřit, že existují jen ty cesty, které jsou teď. Že se musíme vždycky nutně nasáčkovat do předem připravené přihrádky na trhu.

Ale říkám vám, žádná předem daná nabídka neexistuje!!! Ani nemůže, není to pevně dáno, protože by ta nabídka musela být nekonečná a na to je člověk krátký. Musela by být nekonečná, protože každý z nás má jedinečnou směsici schopností a představ. Každou vteřinou se nám rodí další děti.

Žádná nabídka neexistuje!!! To si máme jen myslet! My nemusíme mít na výběr jen z omezeného množství možností, které se tváří, že spasí lidstvo.

Realita sama o sobě však disponuje neomezenými možnostmi, pokud se držíte pravidel, které jsem popsal víše. A vy, pokud jste už skutečně svobodní, si můžete jakoukoliv z těchto představitelných, nebo nepředstavitelných možností vybrat. Může to být i cíl, o kterém vůbec nemáte tušení, jak si ho vyplnit. Možnosti, které k němu vedou, se však mohou samy materializovat přímo před vašima očima. Tomuto tématu se budu věnovat zároveň v článku o léčbě komplexu méněcennosti. Zatím vám povím jen to, že váš zdravý rozum vám může být nebezpečný v tom, že může ignorovat přicházející možnost k postupu., protože se mu bude zdát jako z jiného světa. Taky bude z jiného světa, z toho vašeho, originálního. Zdravý rozum to totiž srovnává s naočkovanými, všeobecně uznávanými pravidly ve společnosti.

Příklad skutečně neomezených možností. Zvolený bod v prostoru má nekonečné množtví možností volby směru pohybu. Počítačová hra minulosti vám moc svobody nedávala, mohli jste se pohynovat jen ve čtyřech směrech, dnes už je to „vymakanější“. Ale současná doba s námi dělá v podstatě něco podobného, snaží se omezit směr našeho pohybu danou nabídkou.

Je to cizí realita, ve které se snažíte žít, a proto se vám nedaří tak, jak by mělo. Proto se pořád porovnáváte! Snažíme se totiž zapadnout do toho, někým daným, pravdivého (nezpochybnitelného) popisu jeho reality, ale ne naší! Protože tato realita patří jen jedinému člověku s jedinečnými vlastnostmi. Proto se tam nemůže dařit vám, protože vy jste také jedinci s jedinečnými vlastnostmi! Z nějakého důvodu jsme nucení s tím porovnávat.

Jste uzamčeni a lépe řečeno uvězňováni v někým vykreslované realitě, která patří jeho jedinečné osobnosti (přiznávám se, že toto odhaduji, nevím, kdo je skutečnou předlohou této iluzorní reality). Ta realita nelze zpochybnit, je rovnoprávná se všemi ostatními realitami a proto je to neuvěřitelně rafinované vězení!!! Protože nelze vidět. Nenajdete na něm mříž kovanou z rudy lživé.

Když se vám nedaří, tak se snažíte srovnávat své postupy s někým jiným, komu to vychází. Dělá to stejně, on vám nelže, říká vám pravdu!!! Ale pal to čert, u vás to z nějakého důvodu bohužel nefunguje. Vy si máte myslet, že jste neschopní, když se vám to nedaří, ale to není pravda, vy jste šli správným směrem, postup jste dodrželi. To, ani ne tak překvapivě, vede k pocitům méněcennosti. Chyba není v postupu ale na pozadí toho všeho.

Snažili jste se totiž aplikovat pravdu z té cizí, někým obecně dané reality, do té vaší, která je jedinečná a platí v ní jiné argumenty, rovněž nezpochybnitelné pravdy. Tvarované podle vašich jedinečných dispozic. Jinak řečeno, řídili jste se správně, jen v jiné závodní dráze, iluzorní, která vám byla vsugerována, ale ne, v té skutečné, reálné ve vaší realitě.

Jestli se vám zdá, že v tom je trochu zmatek, máte plné právo to říci, bylo totiž manipulováno se samotnou definicí pravdy. Jestli vás to zajímá, tak vás odkazuji na blízkou budoucnost. Ve čtvrtek (už zde), okolo páté hodiny odpoledne vyjde doplňující článek právě o manipulaci s definicí pravdy. Je to záležitost, která nás vodí za nos.

 


Zdroje obrázků: The Matrix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *